Dauguma žmonių mano, kad dirbtiniai saldikliai nestorina, kadangi juose nėra cukraus.

Tačiau tyrimai įrodė, kad tokie dirbtiniai saldikliai kaip aspartamas gali iššaukti dar didesnį alkio jausmą, padidinti angliavandenių poreikį ir galiausiai sukelti svorio padidėjimą.

Šio tyrimo, kurį brazilų mokslininkai išbandė su žiurkėmis, rezultatai išties stebina.

Įrodyta, kad dirbtinius saldiklius sachariną ir aspartamą vartojantys žmonės priauga daugiau svorio nei vartojantys paprastą stalo cukrų.

Teigiama, kad aspartamas nekenksmingas, nes metanolio randama vaisiuose ir daržovėse. Tačiau viskas nėra taip paprasta. Vaisiuose ir daržovėse metanolis yra surištas su pektinu, kuris palengvina virškinimą.

Jeigu rūpinatės dėl cukraus kiekio savo racione, geriausias sprendimas yra nevalgyti saldumynų ir negerti saldintų gėrimų. 67686566

Iškęsti cukraus troškimą yra nelengva jeigu vartojote jį visą gyvenimą. Pakeiskite savo mitybą ir pradėkite valgyti daugiau vaisių ir skaidulų turinčių žalių daržovių.

Skaidulų prisotintas maistas lėčiau virškinamas ir padeda sumažinti cukraus troškulį, kadangi ilgiau jaučiatės sotūs.

Dar vienas skaidulomis praturtintos mitybos privalumas yra didelis gaunamų mineralų ir vitaminų kiekis. Vien tai gali padėti jums sumažinti cukraus norą, kadangi kūnas nuolat nereikalaus maistingų medžiagų.