Ar žinojote, kad stresas išbalansuoja jūsų psichinę sveikatą ir kūno svorį?

Jeigu kaltinate save dėl to, kad nepasižymite „tobulomis linijomis“, liaukitės. Tai – ne jūsų kaltė. Viskas priklauso nuo to, kaip jūsų kūnas užprogramuotas susidoroti su jaučiamu stresu.

Streso metu išsiskiriantis kortizolis didina apetitą ir veda prie prastų maisto produktų pasirinkimų. Ar pastebėjote, kad negalite kontroliuoti savo valios, kai jaučiate stresą? Lyg to būtų maža, kortizolis verčia mūsų kūną kaupti riebalus. Geriausias sprendimas yra ne ekstremali dieta, sukelianti dar daugiau streso, o žinojimas, kaip valdyti reakciją į stresą.

Dauguma žmonių linkę valgyti komfortą suteikiantį maistą kai jaučia stresą, net jeigu jie nesijaučia alkani. Komfortą suteikiantis maistas paprastai pasižymi dideliu riebalų, cukraus ir druskos kiekiu. Emociniam poreikiui patenkinti jūs galite imti valgyti viską, kas papuola po ranka arba trūkdami laiko apsipirkti ir gaminti sveiką maistą sukti į artimiausią greito maisto restoraną.

Šie patarimai padės jums sumažinti stresą. 7687665656

Gilų kvėpavimą galite išbandyti jau dabar – tai truks vos minutę. Nustebsite, kaip tai paprasta.

Padarykite pertrauką ir kvėpuokite.

Uždėkite rankas ant pilvo, po bamba ir pajauskite, kaip jis išsipučia ir susitraukia jums kvėpuojant. Dažniausiai mes kvėpuojame labai paviršutiniškai, o kai jaučiame stresą, netgi sulaikome kvėpavimą. Paprastas gilus kvėpavimas gali padėti sumažinti streso išskiriamų chemikalų kiekį organizme ir oksiduoti ląsteles.

Jau dabar išbandykite šią techniką ir rinkitės maistą, kuris padės jums pasiekti tobulą kūno svorį, o ne trukdytų jūsų siekiams.